טיפול פסיכואנליטי אינטרסובייקטיבי – במטרה להתקדם נכון בקריירה.

קריירה – קבלת החלטות – מוטיבציה

בנוגע לעולם העיסקי והתעסוקתי יש לפסיכולוגיה הרבה מה לומר. כאשר אנחנו קמים בבוקר (או לא קמים), מתלבשים ויוצאים מהבית לעולם העסקי, אם זה כעורכי דין, ככלכלנים, כאנשי הייטק, כמנהלים או בכל תפקיד אחר – אנחנו לוקחים איתנו, אל הרחוב ואל המשרד את עולמנו הפנימי.

עולמנו הפנימי – ובמיוחד החלקים המוצנעים שבו הווי אומר ה'לא-מודע' עמוסים ברגשות לא מעובדים ובדחפים לא מווסתים. עורך הדין אשר עומד מול השופט ומייצג את הלקוח, כאשר על הכף נמצאת הקריירה שלו, הביטחון העצמי שלו, השכר שלו, הכבוד שלו וכל אותם חלקים פגיעים – נתון למעשה ללחצים אשר לעיתים קרובות מעצימים מנגנוניים מכשילים ומעוותי מציאות.

החרדה עולה, הבקרה יורדת, והוא מוצא את עצמו מאויים – לעיתים ממש בתחושה פיזית של מועקה ופחד. אותו עורך דין אשר במסדרון דיבר ברהיטות ובלהט עם אחד השותפים שלו – עומד כפוף מול השופט, זהיר, קטוע, לא בהיר.

כך גם איש העסקים. אף פעם עסקה אינה נעדרת דחפים. כבוד והשפלה סובבים בחדר הישיבות וכמוהם הנאה וחששות. ככל שהמגע עם העולם הפנימי הדוק יותר, ומאפשר יותר זרימה הדדית בין ה'מודע' ל'לא-מודע' (כן, אני טוען שהזרימה הדו-סיטרית בין 'המודע' ל'לא מודע' קיימת וחשובה). במגע עם ה'לא-מודע', איש העסקים יפעל פחות אוטומטית ותוחלת ההצלחות שלו תגדל. למה? כי הצלחה היא מושג מורכב, וגם כי מותר-אפשר-ונעים להצליח כאשר אתה לא רדוף על ידי 'רוחות' העבר הנוירוטיות.

אנשים מוכשרים יכולים להכשיל את עצמם מסיבות רבות ושונות. אנשים מוכשרים יכולים גם להצליח אולם להרגיש שיש נתק בין ההישגים שלהם בעולם התעסוקה לבין ה'כלומיות' אשר הם חשים מחוץ למשרד או מחוץ לתפקיד.

 

בירור וטיפול פסיכואנליטי מאפשרים יצירת תמונה ברורה יותר וגם עשירה יותר של העולם התעסוקתי.

מהו הפוטנציאל האמיתי שלי? זו שאלה מורכבת. מהו 'האני הביקורתי' ולעיתים השלילי אשר מעכב אותי מלהגשים את הישגי – האם הוא זה אשר יכול להעריך אותי?

פסיכואנליזה אינטרסובייקטיבית מאפשרת לפתוח את החשיבה ולשחרר דפוסים קבועים אשר גורמים לך לעיתים ללכת במעגלים ולראות את עצמך שוב ושוב באותה סיטואציה. שוב ושוב במקום שהוא לא כל כך מתאים או בכלל לא רצוי.

איך טיפול יכול להשפיע עלי כיזם או כאיש עסקים?

 

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.